вівторок, 28 січня 2025 р.

🔬 Антибактеріальне лікування інфекцій дихальних шляхів і не тільки: терапевтичні перспективи з огляду на проблему антибіотикорезистентності 📈


💊
Попри те що вже минуло майже 100 років з того часу, як британський науковець Олександер Флемінг відкрив перший антибіотик пеніцилін, проблема, пов’язана з лікуванням інфекцій, що викликають бактеріальні збудники (наприклад бронхіту або пневмонії), залишається актуальною й досі (Tan S.Y. et al., 2015). Бактеріальні патологічні стани, у тому числі дихальних шляхів, залишаються однією з найпоширеніших причин захворюваності у світі, адже, виявляється, їхні збудники еволюціонують разом з людиною і вони навчилися пристосовуватися до впливу антибіотиків, противірусних препаратів чи вакцинації. Щоб у протистоянні людини і патогенів не «виграли» останні, адже це загрожує знищенням людства, науковці продовжують проводити численні дослідження, розробляючи нові терапевтичні та діагностичні підходи. А які саме — короткий огляд у нижченаведеній статті.

Про проблему антибіотикорезистентності

Стійкість патогенів до антибіотиків залишається наразі однією з основних глобальних загроз громадському здоров’ю, спричиняючи низку смертей у всьому світі щороку, кількість яких, за прогнозами, збільшиться до 10 млн на рік до 2050 р., ставлячи під загрозу багато досягнень сучасної медицини. За своєю суттю, антибіотикорезистентність зумовлена генетичними змінами в мікробних популяціях, що дозволяє їм виживати та розмножуватися під впливом антибактеріальних препаратів. Виникнення та поширення антибіотикорезистентності пришвидшується не лише через невідповідне застосування антимікробних препаратів у медицині (наприклад при лікуванні застуди), а й через нехтування рекомендаціями та надмірним їх застосуванням у сільському господарстві та ветеринарії, незадовільну практику інфекційного контролю, недотримання правил санітарії та неправильне поводження з харчовими продуктами (Oliveira M. et al., 2024).

🌿

📚 Читати далі: https://bit.ly/40Q2ExR

apteka.ua

📨 Приєднуйся у Telegram канал: https://bit.ly/44ixn66
📱 або Viber канал: http://bit.ly/3XCHfEc

Немає коментарів:

Дописати коментар