пʼятниця, 10 березня 2023 р.

Як працює головний мозок та як його тренувати?


Головний мозок — напевно, найскладніший і найзагадковіший орган людського організму. Він контролює все, що ми робимо: від основних функцій, таких як дихання та частота серцевих скорочень, до більш складних речей, таких як прийняття рішень, пам’ять і мовлення. Щороку в третій тиждень березня відзначають Всесвітній тиждень знань про мозок (Brain Awareness Week). У 2023 р. він припадає на 13–19 березня. У цій публікації пропонуємо до уваги читачів цікаві факти про головний мозок.

Головний мозок людини складається з близько 100 млрд нейронів. Кожен з них утворює близько 1000 зав’язків з іншими нейронами. Таким чином, загальна кількість зв’язків між нейронами — синапсів — оцінюється у 100 трлн. Вони пов’язані між собою за допомогою електричних і хімічних сигналів. Кожен нейрон складається з трьох основних частин: тіла клітини (соми), аксона та дендритів. Електричні сигнали проходять від соми вздовж аксона і до його закінчення. Там електричні сигнали перетворюються на хімічні, які переміщуються між нейронами через синаптичну щілину. Ці «хімічні месенджери» називаються нейромедіаторами. Вони перетинають синапс і зв’язуються з рецепторами на сусідніх нейронах. Нейромедіатор і рецептор взаємодіють як ключ та замок. Коли «ключ» повертається в «замку», або коли нейромедіатор зв’язується з рецептором, повідомлення передається нейрону.



Читати далі: https://ift.tt/QxcFLAa

apteka.ua

Приєднуйся у Telegram канал: https://t.me/apteca
або Viber канал: http://bit.ly/3XCHfEc

Немає коментарів:

Дописати коментар

🔬 Регулювання ціноутворення через Prozorro Market та обмеження маркетингу: МОЗ вийшло з новими пропозиціями 📈

💊 Впродовж останніх 2 міс відбулася серія дискусій щодо регуляцій фармацевтичного ринку, які пропонується встановити законопроєктом № 1149...